„BILET DO TEATRU ZA 300 GROSZY” Z OKAZJI DNIA TEATRU PUBLICZNEGO

Już 12 maja w 39 polskich miastach będzie można kupić bilet do teatru za 300 groszy (3 zł) w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego. Teatr im. Jana Kochanowskiego ponownie przyłączył się do akcji, tym razem oferując bilety na spektakl „Kolaboranci” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Cena biletu jak zwykle jest symboliczna i znacząca. Ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej udowodnili właśnie, że teatr publiczny się opłaca, że nie przynosi strat, ale zysk – tłumaczą organizatorzy z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Tegoroczna sprzedaż biletów za 300 groszy na spektakl „Kolaboranci” w reż. Piotra Ratajczaka, który zagramy 17 maja o godz. 19:00  rozpocznie się 12 maja o godz. 16:00 w kasie Teatru im. Jana Kochanowskiego i potrwa do godz. 18:00 lub do wyprzedania wszystkich biletów. Przypominamy, że sprzedaż będzie prowadzona jedynie stacjonarnie bez możliwości rezerwacji, a jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety.

O akcji:

Dzień Teatru Publicznego obchodzony jest od 2015 roku. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń świętowanego wtedy 250-lecia teatru publicznego w Polsce i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.
Więcej informacji:

www.dzienteatrupublicznego.pl