„Zakonnice odchodzą po cichu” ONLINE

Ostatnie tygodnie są trudne i zmuszeni jesteśmy szukać nowych form aktywności, także kulturalnej. Nie możemy grać dla Was w teatrze, nie możemy Was gościć na widowni. Choć nie możemy być razem w „realu", to możemy być razem w sieci! Dlatego też rozpoczęliśmy cykl KOCHANOWSKI ONLINE, w ramach którego, w każdą niedzielę maja o godz. 18.00, rozpoczynamy otwartą dla wszystkich, bezpłatną transmisję nagrań naszych spektakli.

W najbliższą niedzielę, 10 maja, na naszym fanpage'u na Facebooku zobaczcie realizację nagrodzoną w ramach pierwszego Konkursu Modelatornia - spektakl „Zakonnice odchodzą po cichu" w reżyserii  Darii Kopiec. Wielokrotnie nagradzany i budzący emocje.

Punktem wyjścia przedstawienia są historie bohaterk reportaży Marty Abramowicz pod tym samym tytułem. Stają się one pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej, a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.

Co zrobić, by zobaczyć przedstawienie? Wystarczy dołączyć do naszego wydarzenia, a w niedzielny wieczór uruchomić komputer i zalogować się na Facebooku 🙂 Link do prezentacji będzie aktywny przez 24 godziny, także oglądać możecie praktycznie w dowolnym czasie (i miejscu).

Zapraszamy!