Facebook YouTube Instagram LinkedIn
13439

CASTING FEJK I HEJT

CASTING - FEJK I HEJT

Poszukujemy odtwórców głównych ról w trzech filmach społecznych, opowiadających o przemocy i dyskryminacji w środowisku szkolnym: niczym nieuzasadnionej przemocy, seksualizacji, znęcaniu się z powodu wyglądu (anoreksja).

Uwaga! Każda z opowieści kończy się sceną samobójstwa bohatera. Filmy mogą wymagać też ujęć ograniczonej nagości — od pasa w górę tyłem do kamery i cała sylwetka w bieliźnie.

Zdjęcia do filmów odbędą się w Opolu na przełomie marca i kwietnia. Producentem jest Exa Studio, reżyseruje Sebastian Drożak.

👉 Kogo poszukujemy? Chłopaka i dwóch dziewczyn, których wygląd sugeruje wiek 15-17 lat.

⬇️⬇️⬇️

Charakterystyka postaci:

👉 Chłopak — everyman żyjący w wirtualnym świecie gier komputerowych.

👉 Dziewczyna 1 — o wyróżniającej się urodzie i zniewalającym uśmiechu.

👉 Dziewczyna 2 — bardzo szczupła, delikatna.

⬇️⬇️⬇️

Kandydatów do filmu prosimy o nagranie (self-tape) następujących zadań. Prosimy o nagrania w bliskim planie.

📌 ZADANIE 1 (min. 45 sek. - max. 1 min)
Siedzisz w szkolnej toalecie, na ubikacji, przeglądasz coś w telefonie. Nagle słyszysz, że ktoś wchodzi. Po głosie poznajesz, że to osoba, która akurat ciebie upodobała sobie jako cel żartów i dręczenia. Słuchasz chwilę rozmów i śmiechów na zewnątrz kabiny. Nagle słychać mocne walenie w drzwi — twój prześladowca wie, że to ty jesteś za drzwiami. Nie masz dość odwagi, by wyjść i mu się przeciwstawić — co robisz w tej sytuacji?

📌 ZADANIE 2 (minimalnie 1 min. – max. 1,5 min)
Wieczór. Na łóżku w swoim pokoju rozmawiasz z kolegą/koleżanką przez komunikator internetowy (grasz do kamery, jakby była kamerką internetową). Ewidentnie flirtujecie — nagle on/ona prosi cię o wysłanie nagiego zdjęcia. Niechętnie, ale zgadzasz się (do wykonania zdjęcia wychodzisz na chwilę poza kadr, po czym wracasz). Wysyłasz zdjęcie, ale z drugiej strony brak odpowiedzi. Zaczynasz się denerwować, czy to zdjęcie nie zostanie wykorzystane w jakiś niekorzystny dla ciebie sposób.

📌 ZADANIE 3 (min. 30 sek. - max. 1 min)
Kamera jest lustrem w łazience szkolnej. Właśnie zostałeś/zostałaś pobity/a na szkolnym korytarzu. Nikt z tym nic nie zrobił. Nikt nie pomógł. Patrzysz na swoje odbicie w lustrze i zastanawiasz się co dalej…

⬇️⬇️⬇️

Nagrania prosimy przesłać w formie linku do YouTube / Vimeo lub linku do pliku umieszczonego na Google Drive, na adres email: casting.exa@gmail.com z zaznaczeniem roli, do której się aplikuje, z dopiskiem w tytule „Fejk i hejt” oraz danymi do kontaktu.

Prosimy też o załączenie formularza RODO (w przypadku osób niepełnoletnich – podpisany przez rodziców lub opiekunów prawnych) oraz dwóch zdjęć: portret + sylwetka.

📅 Termin nadsyłania materiałów mija: 25.03.2023.

⬇️⬇️⬇️
FORMULARZE DO POBRANIA

Skip to content