18.30 / Foyer
Uroczyste otwarcie 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyka Żywa”

linia

19.00 / Duża Scena
spektakl konkursowy

TAJNY DZIENNIK

reżyseria: Wojciech Urbański
Teatr Dramatyczny w Warszawie
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

linia

21.00 / Foyer
koncert
TRAP DOOR sound of the underground

14.30 / Sala Lustrzana
warsztaty dla młodzieży
OBLICZA KLASYKI

linia

16.00 / Duża Scena
spektakl konkursowy

SPOSÓB NA ALCYBIADESA

reżyseria: Piotr Ratajczak
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

linia

19.00 / Modelatornia
spektakl konkursowy

SŁOWO O JAKÓBIE SZELI

reżyseria: Michał Kmiecik
Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

linia

21.00 / Foyer
koncert
SONBIRD

9.30 oraz 11.00 / Sala VIP
warsztaty dla najmłodszych
TAK JAK TOM – ZBUDUJMY DOM!

linia

11.00 / Scena Bunkier
spektakl towarzyszący
PIEŚŃ O GŁODŹE
Stowarzyszenie „Kochanowski”
reżyseria: Leszek Malec

linia

17.00 / Galeria Sztuki Współczesnej
wydarzenie towarzyszące
PANEL DYSKUSYJNY – MOC KLASYKI

linia

21.30 / Foyer
koncert
TĘSKNO

9.30 oraz 11.00 / Sala VIP
warsztaty dla najmłodszych
TAK JAK TOM – ZBUDUJMY DOM!

linia

10.00 / Scena Bunkier
spektakl towarzyszący
PIEŚŃ O GŁODŹE
Stowarzyszenie „Kochanowski”
reżyseria: Leszek Malec

linia

16.00 / Sala VIP
wydarzenie towarzyszące
MEDYTACJA W TEATRZE

linia

18.00 / Duża scena
spektakl konkursowy

CHŁOPI

reżyseria: Krzysztof Garbaczewski
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

linia

22.00 / Foyer
koncert
TJK BAND

11.00 / przestrzeń miasta (zbiórka – ul. Armii Krajowej 4)
SPACEROWNIK TEATRALNY

linia

12.00 / Sala VIP
wydarzenie towarzyszące
MEDYTACJA W TEATRZE

linia

17.00 / Mała Scena
spektakl towarzyszący
MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ
reżyseria: Giovanny Castellanos

linia

19.00 / Modelatornia
spektakl konkursowy

NOCE I DNIE

reżyseria: Seb Majewski
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

linia

22.30 / Foyer
koncert
ROMANTIC FELLAS

12.00 / Mała Scena
czytanie sceniczne dla dzieci
SZELMOSTWA LISA WITALISA
reżyseria: Jędrzej Wielecki

linia

15.00 / Modelatornia
spektakl konkursowy

DZIADY – NOC DRUGA

reżyseria: Piotr Tomaszuk
Teatr Wierszalin w Supraślu
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

linia

17.00 / Duża scena
spektakl konkursowy

WESELE

reżyseria: Jan Klata
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

linia

21.30 / Foyer
koncert jazzowy
AGATA ROŻANKOWSKA 

linia

23.00 / Foyer
Uroczyste zakończenie 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyka Żywa” oraz ogłoszenie werdyktu festiwalowego.