fot. Patrycja Wanot

NOKTA 2017

piątek, 12.05 godz. 20:00

wstęp:
45/50 zł (Bilet na całe wydarzenie Nokta + multimedalny koncert Fiau)
30/40 zł (Bilet na wydarzenie Nokta 2017 bez multimedialnego koncertu Fiau)
miejsce: Mała Scena, Modelatornia, Foyer


N O K T A jest pierwszym w tej skali wydarzeniem multimedialnym, promującym nowe zjawiska audiowizualne na kulturalnej mapie Opola. To czas i miejsce kontaktu żywej sztuki wizualnej z odbiorcą.

PROGRAM NOKTY 2017 rozgrywa się w trzech specjalnie przygotowanych przestrzeniach Teatru im. J. Kochanowskiego – Mała Scena, Foyer i Modelatornia.

MAŁA SCENA TK zaprezentuje twórczość opolskich producentów audiowizualnych. W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert promujący debiutancki album Grzegorza Fijałkowskiego Windless. Ponad to będzie można nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć muzykę młodego i niezwykle utalentowanego producenta muzyki industrialnej, Sergiusza Tarasiewicza.

FOYER TK to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, wypełniona nie tylko projekcjami multimedialnymi. Znajdziemy tam również interaktywne ekspozycje wirtualnej rzeczywistości oraz multimedialną instalację przygotowaną przez Krzysztofa Rzepczyńskiego oraz studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

MODELATORNIA TK będzie główną sceną Nocy Konfrontacji Audiowizualnych. Podczas wielogodzinnego show prezentowane będą najnowsze projekty cenionych polskich producentów muzyki elektronicznej zrealizowane w konfrontacji z żywą sztuką multimedialną. To seria energicznych i atmosferycznych występów, w których pierwsze skrzypce grać będzie obraz.