Domowe zacisze to idealne miejsce do skrywania niemoralnych sekretów i mrocznych tajemnic. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę tytułowa bohaterka Moralności pani Dulskiej, która poza domem kreuje wyidealizowany wizerunek samej siebie i całej swojej rodziny. Za sztuczną i pełną hipokryzji fasadą kryje się jednak młodzieńczy bunt, który właśnie dojrzał, by wyjść na światło dzienne. Aniela Dulska będzie musiała nie tylko go stłumić, ale i zataić pierwsze poniesione szkody. Z pewnością nie pomogą jej w tym najbliżsi, których poczynania matki/żony już dawno przestały ich interesować.

Spektakl na opolskiej scenie reżyseruje Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, którego inscenizacja będzie świeżym spojrzeniem na tekst należący do polskiego kanonu literatury dramatycznej. Z pewnością przyczynią się do tego jego latynoski temperament i dystans, którym obdarza swoje spektakle.

media o spektaklu:

Spektakl Castellanosa dowodzi, że teatr popularny może bawić widza inteligentnie, bez głupawych farsowych chwytów w rodzaju zamiany żon czy ukrytego w tapczanie kochanka.

W klatce czterech ścian i sufitu stworzonej przez Zapolską dzieci Dulskich nie miały siły przebicia i nie mogły stanąć w szranki ze starszymi w walce o swoje prawa i marzenia. Przeciwnie stało się w Teatrze im. Kochanowskiego. Spektakl zbudowali młodzi. To wielka nadzieja opolskiej sceny i bardzo dobry prognostyk na początek sezonu.

Gabriela Zapolska

MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ

REŻYSERIA:
Giovanny Castellanos

SCENOGRAFIA:
Wojciech Stefaniak

MUZYKA:
Marcin Rumiński

KOSTIUMY:
Justyna Gwizd

RUCH SCENICZNY:
Witold Jurewicz
Marlena Bełdzikowska

OBSADA:

Arleta Los – Pławszewska
Judyta Paradzińska
Beata Wnęk-Malec
Magdalena Maścianica
Monika Stanek
Andrzej Czernik
Jędrzej Wielecki

Gościnnie:
Joanna Osyda

PREMIERA:
9 września 2017 – Mała Scena

Spektakl bierze udział w III edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

klasyka_zywa_logo
OKT 2017_logo
 
1-it_logo
mkidn-01_greyscale