Przygotowania do nowego sezonu artystycznego 2017/2018 nabierają tempa. To będzie czas obfitujący w wiele premier, spotkań artystycznych i innych interesujących wydarzeń. We wrześniu na naszych widzów czekają dwa nowe spektakle oraz Opole Songwriters Festival.

Powrót do klasyki

W sobotę 9 września na Małej Scenie odbędzie się inaugurująca sezon premiera „Moralności Pani Dulskiej”. Spektakl reżyseruje Kolumbijczyk Giovanny Castellanos. Rzucając świeże spojrzenie na tekst należący do polskiej klasyki pokazuje on, że Dulszczyzna może nadal być żywa. Jak na dziele Gabrieli Zapolskiej odciśnie się jego latynoski charakter i temperament? W obsadzie Arleta Los-Pławszewska, Judyta Paradzińska, Beata Wnęk-Malec, Andrzej Czernik, Jędrzej Wielecki oraz gościnnie Magdalena Maścianica, Joanna Osyda oraz Monika Stanek.

Polsko-czeski mariaż

Kolejna gorąca premiera zaplanowana na 22 września (piątek) to „Ostatni gasi światło” w reżyserii Norberta Rakowskiego, na podstawie tekstu Vojtěcha Štěpánka. To polsko-czeska koprodukcja, która grana jest przez aktorów z dwóch krajów w aż trzech językach: po polsku, czesku i w języku migowym. Bohaterowie spektaklu w decydującej rozgrywce zostają zmuszeni do drastycznego zrewidowanie priorytetów, którymi dotychczas kierowali się w życiu. Czy są gotowi, by choć na chwilę porzucić pozory wyobrażonego szczęścia i stawić czoła swoim prawdziwym uczuciom?

Muzyka w Teatrze

Koniec miesiąca to gratka dla miłośników dobrych brzmień. Ostatniego dnia września do Teatru zawita Opole Songwriters Festival. Wydarzenie to od 2012 roku służy wspieraniu debiutantów, odkrywaniu nowych talentów i promowaniu twórców piosenki autorskiej. Przyciąga do „stolicy polskiej piosenki” artystów z całego świata. Wiemy już, że w tegorocznej edycji zagrają dla nas LORNA (Wielka Brytania) oraz LOR (Polska). Tego po prostu nie można przegapić!

To będzie miesiąc pełen wrażeń!